انار

50,000 تومان

انار

انار بصورت درخت و یا درختچه رشد میکند. برگهای انار ساده، شفاف بدون کرک و با آرایش برگ روبرو سبز می شوند. ساقه انار راست، نامنظم، پراکنده  و منشعب است وگاهی روی ساقه بعضی از شاخه ها به خار تبدیل می شوند. سیستم ریشه انار بسیار عمیق و قطور است و به خوبی پراکنده شده و در خاک نفوذ می کند از اینرو عملکرد خوبی در رابطه با جذب آب دارد. معمولا به صورت بوته ای یا درختچه ای با شاخه های متعدد از سطح خاک دیده می شود. ممکن است این شاخه ضخیم و قطور شده و تاج نسبتا گسترده ای را ایجاد کند. مقاومت انار نسبت به کم آبی در دوره انتقال کم ولی پس از اسقرار نسبتا زیاد است. مقاومت متوسط تا زیادی در برابر شوری آب دارد. در برابر آفات نسبتا مقاوم اما در برابر امراض مقاومت کمی دارد. در برابر باد مقاومت زیادی دارد و در صورت کاشت و احداث باغ تجاری جهت برداشت و میوه انار انتظار حاصلخیزی زیادی از خاک دارد. خزان انار از آذر تا آخر بهمن و حدود 70 الی 80 روز طول میکشد. در طی این مدت به میزان زیادی به نظافت محوطه نیاز است. انار در مناطق معتدل گرمسیری و مدیترانه ای به خوبی رشد می کند. رشد آن در ارتفاعات کم است. در برخی مناطق مانند جنوب غربی اروپا و اروپای جنوبی، جنوب غربی آسیا و هند به صورت نیمه خودرو رشد می کند. در قسمت های مرکزی ایران، و شمال خوزستان انار رشد میکند. انار برای کاشت در خیابان در حدفاصل درختان بزرگ و یا زیر آنها، وسط بلوارها، پارک های شهری و جنگلی انبوه، ایجاد کمربند سبز و منازل مناسب است اما برای کاشت در میادین توصیه نمی شود.

تکثیر انار توسط قلمه امکانپذیر است. قلمه ها را در اواخر زمستان در خزانه کاشته و سال بعد به زمین اصلی منتقل می کنند. با شرایط نگهداری در شرایط مرطوب توسط پاجوش تکثیر می شود. اگر نهال دو ساله برای کاشت انتخاب شود مناسب تر خواهد بود چراکه ریشه های سطحی بیشتری می تواند تولید کند.

گلدهی و میوه

گل های انار به رنگ قرمز ارغوانی بسیار زیبا، به صورت تکی یا چندتایی در انتهای شاخه، کاسه گل قرمز رنگ و دارای 5 تا 7 دندانه چرمی و حدود 6 گلبرگ آزاد دارد. گلدهی یکبار در سال  و در بعضی واریته ها دو بار در سال اتفاق می افتد. گلدهی اول 30 تا 40 روز ازنیمه فروردین به بعد است و طی این مدت نیاز به نظافت اضافه برای محوطه کاشت نمی باشد. دوران میوه دهی 40 الی 50 روز طول می کشد. این دوران از اوایل شهریور شروع می شود. انارهای تولیدی نهالستان سبزینه از نوع پوست سبز بوده و مزه آنها ترکیبی از ترش و شیرین است. رنگ دانه های انار صورتی تا قرمز هستند.

یکی از مصارف عمده انار استفاده از دانه آن به عنوان میوه است. تهیه ترشی خشک و رب انار از دیگر مصارف انار است. از پوست خشک شده انار بجای ذغال و از چوب آن در مصارف سوختی و تهیه بعضی ابزار ساده کشاورزی استفاده می شود. پوست انار قابض و ضد کرم کدو است. در خصوص مصرف انار احادیث بسیار زیادی روایت شده و نام انار در قرآن آمده است.

قیمت خرید نهال انار

یکی از محصولات نهالستان سبزینه نهال انار دوساله از نوع پوست سبز است. قیمت نهال انار بر اساس تعداد به شرح زیر می باشد. برای خرید نهال انار و سایر نهال های میوه گرمسیری با ما تماس بگیرید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انار”