بنت قنسول

50,000 تومان

بنت قنسول

بنت قنسول گیاهی است چند ساله که در شرایط منطق گرم به صورت بوته و درختچه با مقاومت نسبتا کم و شکننده مشاهده می شود. ارتفاع آن معمولا 1.5 تا 2.5 متر و یا کمی بیشتر است. گاهی از ناحیه یقه چندین شاخه خارج می شود. ساقه بنت قنسول یا ستاره مسیح در پایین و نزدیک سطح زمین تیره رنگ و شیاردار است ولی هرچه بالاتر می رویم سبز رنگ و بدون شیار است. قسمت های مختلف گیاه بدون کرک، با برگ ساده هستند. سطح سایه دهی به علت بوته ای بودن کم است. مقاومت آن در برابر شوری کو کم آبی کم است علاوه بر این در برابر باد آسیب پذیر است و به خاک حاصلخیز نیاز دارد. اما مقاومت زیادی در برابر آفات و امراض دارد. در اواخر فصل سرد گیاه خزان کامل می نماید. در منطق گرم و معتدل می روید و با توجه به شرایط متغیر فصل گرم که توام با خشکی است، و فصل سرد که سرما زیر صفر خواهیم داشت، در صورت نبود این دو عامل بنت قنسول از رشد و شکوفایی بسیار بالایی برخوردار است. از اینرو بهتر است در جایی کاشته شود که سرما و گرما تا حدی قابل کنترل باشند. مثلا در مناطقی که بادشکن دارند. از این گیاه گلدار می توان با تنوع رنگ براکته ها در فصل پاییز و زمستان در جای مناسب مانند پارک های تحت کنترل می توان بهره گرفت. تکثیر توسط قلمه انجام می شود. قلمه در طول فروردین ماه کاشته و سال بعد آن را انتقال می دهند.

این گیاه نسبت به آب زیاد در اطاف محل تشکیل ریشه حساس است. از بنت قنسول به عنوان گیاه زینتی در باغات، پارکها و حاشیه ها با کمک بادشکن ها کاشته می شود. از بنت قنسول به عنوان یک گل زیبا برای هدیه روز کریسمس استفاده می شود. به همین دلیل به آن ستاره مسیح نیز می گویند.

گلدهی و میوه

در بالای بیشتر شاخه ها گل تشکیل می شود. آرایش گل سیاتیوم می باشد. هر سیاتیوم یا گل آذین شامل 5 براکته که در وسط آن در انتهایی ترین نقطه گل آذین یک تک گل ماده وجود دارد که اطاف این تک گل ماده را مجموعه ای از گل های ماده و بنر احاطه کرده اند. و براکته ها زیر این مجموعه گل آذین قرار می گیرد. آنچه که در این گیاه زیباست، خود گل نمی باشد بلکه گریبان یا برگ های رنگین و زیبای قاعده گل آذین یا به عبارت ساده براکته های رنگی آن است. که این براکته ها در رنگهای صورتی تا قرمز مشاهده شده اند.  بعد از لقاح مادگی با پایه خود، میوه رشد کرده و به صورت خمیده از گل خارج می شود. گلدهی به دما بستگی دارد. معمولا در پاییز از آذر تا اواخر بهمن به شرط آنکه سرمای ناگهانی رخ ندهد گل قابل مشاهده است. طی دوران گلدهی نیاز به نظافت محوطه کاشت نمی باشد.

یکی از محصولات نهالستان سبزینه نهال بسیار زیبای بنت قنسول است. قیمت نهال بنت قنسول بر اساس تعداد و اندازه نهال به شرح زیر می باشد. برای خرید نهال بنت قنسول با نهالستان سبزینه تماس بگیرید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بنت قنسول”