گل سرخ

رتبه بندی:

گل سرخ گیاه شبیه به رز است ولی دارای اختلافاتی نیز می باشد. که عبارتند از اینکه گل سرخ خوشبو و معطر است. و دوام آن کمتر از گل رز است و لی تعداد گل های روی یک بوته بسیار زیادتر و وضعیت و شکل ظاهری گلها نسبت به رز بهتر است. و به مراقبت کمتری احتیاج دارد. این گیاه به عنوان پایه برای تکثیر و پیوند زدن گل رز استفاده می شود. گل سرخ به گل محمدی نیز معروف است. گل محمدی دارای شکا بوته ای می باشد و دارای شاخه های فرعی زیادی می باشد که حداکثر ضخامت آنها به 2 تا 4 سانتیمتر می رسد. این شاخه ها مجددا تشکیل یکسری شاخه های فرعی دیگری را در انتها می دهند و گلها بر روی آنها تشکیل می شود و به این ترتیب شکل بوته ای به گیاه می دهند ارتفاع نهایی این بوته بسته به نحوه هرس دارد. گل سرخ دارای تراکم نسبتا خوب برگها و شاخه هاست.

مقاومت به کم آبی و شوری بخصوص بعد از انتقال کم، مقاومت نسبت به آفات زیاد اما نسبت به امراض کم و مقاومت در برابر باد زیاد می باشد. توقع کم تا نسبتا زیاد به حاصلخیزی خاک دارد.

دارای دو گلدهی می باشد یکی پاییز و از اواخر مهر تا اوایل آذر و دیگری از نیمه دوم اسفند تا اواخر اردیبهشت بسته به شروع دوره سرما و گرما. گل ها به رنگ قرمز و سفید دیده می شوندو در طی دوره گلدهی به علت ریزش گلبرگ ها نیاز کمی به نظافت محوطه دارد. دوره میوه دهی در طول تابستان است بسته به شروع گلدهی. در این دوره احتیاجی به نظافت محوطه نمی باشد.

گل سرخ خزان قابل مشاهده ندارد و برگها بطور یکباره ریزش نمی کنند. البته در زمستانهای سخت خزان کامل می کنند. در بعضی شرایط نا مساعد محیطی مانند گرما جایگزینی برگ رخ می دهد که به نظافت محوطه احتیاج

گل است. گل سرخ در مناطق معتدله گرم دیده می شود. گل محمدی برای کاشت در کنار خیابانها، پارکهای جنگلی و کمربند سبز نامناسب است اما در پارکهای شهری و میدانها و وسط بلوارها و منازل مناسب تا عالی می باشد.

تکثیر توسط بذر و قلمه و پیوند انجام می شود. قلمه بریده شده و بدون ریشه را می توان در شاسی و زمین اصلی و قلمه ریشه دار را می توان در گلدان و کیسه پلاستیکی کاشت. قلمه ها را در بهمن و اسفند کشت می کنند. قلمه خشبی را بعد از 7 تا 12 ماه و قلمه نیمه خشبی را بعد از 4 ماه می توان به زمین اصلی منتقل کرد.

در موقع انتقال از نهالستان چون معمولا نهال ها را با خاک گلدان منتقل می کنند در حین انتقال نیاز چندانی به مراقبت ویژه نمی باشد. اگر در گرما انجام شود بایستی مرتب آبیاری را انجام داده تا گیاه در نتیجه کم آبی صدمه نبیند. این گیاه دارای دوره رشد بطنی کوتاهی پس از انتقال می باشد. از گل سرخ در تهیه عطر سازی، گلاب گیری و مصارف پزشکی کاربرد دارد.

نهال گل سرخ مانند نهال گل رز در نهالستان سبزینه تولید می شود. جهت خرید نهال گل سرخ و اطلاع از قیمت نهال گل سرخ با نهالستان تماس بگیرید.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/nahales1/public_html/components/com_jshopping/templates/mytemplate/product/product_default.php on line 148
قیمت: 20,000 تومان
مقدار:
نظرات
روح اله باقری, 2016.11.18
با سلام ،باقری هستم درخصوص نهال ویا بذرگل سرخ سوال داشتم لطفا"قیمت هرعدد نهال وبذر ونحوه کشت ان را به این جانب ارسال بفرمایید.
برای این محصول یک نظر بدهید
نام
پست الکترونیکی
لطفا نظر بدهید
رتبه بندی برای محصولات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support