لیمو لایم

رتبه بندی:

بدون شک ترش ترین گونه مرکبات لایم است. منشا این درخت ایران است و گونه ای از لایم به پرشین لایم معروف است. این نوع مرکبات نسبت به سرما بسیار حساس می باشد بتابراین در شمال ایران  کمتر رشد می کند. به آن لیمو شیرازی نیز می گویند. با آنکه بسیار کوچکتر از لیمو ترش سنگی است اما از نظر ظاهر شبیه به آن است. در ابتدای فصل پوست آنها سبز است. در این موقع بسیار معطر هستند و با سرد شدن هوا کم کم پوست میوه آن به زرد و لیمویی تغییر می کند. در حالتی که پوست آنها لیمویی باشد و به اصطلاح رسیده باشند، از شدت ترشی آنها کاسته خواهد شد اما برای آبگیری بسیار مناسب هستند. لیمو لایم را خشک کرده که این محصول لیمو امانی نامیده می شود و برای ترش کردن غذا در آشپزی بکار می رود. جثه درخت لایم در مقایسه با سایر مرکبات کوچکتر است. برگ آن کوتاهتر و گردتر است. نهال لیمو لایم نیز در مقایسه با سایر مرکبات جثه کوچکتری دارد. برداشت لیمو لایم بسیار مشکل است زیرا دارای خارهای بسیار تیز می باشد. نهال لیمو لایم به صورت پیوندی و بذری موجود است. نوع بذری آن با توجه به قانون احتمالات نسبت به پایه مادری تغییر می کند. در بعضی موارد بسیار شبیه به پایه مادری خواهند شد و در بعضی موارد  به لحاظ باردهی و پرمحصولی اصلا شبیه به پایه مادری نیستند. اما نوع پیوندی بدون شک مانند پایه مادری خواهد شد.

شرایط ایده آل برای رشد و نمو لیمو لایم، مناطق گرم و مرطوب است به گونه ای که کشور ویتنام یکی از تولیدکنندگان اصلی این محصول است. در چند سال اخیر لیمو لایم یکی از گرانترین مرکبات در بازار مرکبات ایران بوده است. نام محلی لیمو لایم در دزفول لیمو شیشه است. نهال لیمو لایم در نهالستان سبزینه با کیفیت عالی تولید می شود. اگر قصد احداث باغ و یا باغچه لایم را دارید جهت خرید نهال لایم و سایر مرکبات با ما تماس بگیرید. قیمت نهال لیمو لایم بر اساس تعداد به شرح زیر است:


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/nahales1/public_html/components/com_jshopping/templates/mytemplate/product/product_default.php on line 148
قیمت: 100,000 تومان
مقدار:
نظرات
برای این محصول یک نظر بدهید
نام
پست الکترونیکی
لطفا نظر بدهید
رتبه بندی برای محصولات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support