آکاسیا برگ بیدی

رتبه بندی:

آکاسیاي برگ بیدي، درختچه ای بزرگ و یا درختی کوچک همیشه سبز بوده و ارتفاع آن بسته به شرایط محیطی 5 تا 12 متر است. شاخ و برگ های نوسانی این درخت که به صورت آویخته هستند، حالتی مشابه با درخت بید دارند، به همین دلیل در زبان فارسی آکاسیای برگ بیدی نامیده می شود. درختی پررشد و طولانی عمر بوده و می تواند به کمک باکتریهای جنس ریزوبیوم نیتروژن خاک را تثبیت کند. نسبتاً به خشکی مقاوم است. آکاسیای برگ بیدی از مقاوم ترین آکاسیاها به شرایط شوری است. اغلب برای تهیۀ سایه و نیز به عنوان درختی زینتی از آن استفاده می شود. این درخت بدون تیغ و خار است و برگ های آن کشیده و شبیه به اکالیپتوس و بید می باشد. سیستم ریشه عمیق، قطور و با پراکندگی خوب در سطح خاک رشد می کند.

آکسیا به فرم درخت است و شکل آن با توجه به نحوه هرس کردن متفاوت خواهد بود. تاج آکاسیا همانند تاج آکالیپتوس و با رشد عمودی می باشد.تاکم شاخ و برگ آکاسیا برگ بیدی نسبتا خوب است البته به توجه به نحوه رشد، سایه نسبتا کمی دارد. آکاسیا برگ بیدی در زمین های ضعیف  تا متوسط به خوبی رشد می کند. مقاومت آن در برابر کم آبی و شوری آب نسبتا زیاد است. در برابر باد مقاوم است و نسبت به آفات و امراض مقاومت زیادی دارد. این درخت نیمه خزان است. ریزش تدریجی برگ های پیر و رویش برگ های جدید به تدریج و در طول دوره رشد گیاه صورت میگیرد. این گیاه می تواند در هوای گرم و سوزان خوزستان دوام می آورد. آکاسیا برگ بیدی برای کاشت در خیابان، بلوار، میدان، پارک شهری و جنگلی و منازل مناسب می باشد.

گلدهی و میوه آکاسیا برگ بیدی

گلهای آکاسیا متمایg به رنگ زرد است و آرایش کاپیتول (خوشه ای )دارند. دو دوره گلدهی دارد. گلدهی بهاره در فروردین و اردیبهشت به مدت 30 تا 40 روز می باشد و گلدهی پاییزه در آبان و آذر و به مدت 40 روز می باشد. در طی دوران گلدهی، محوطه کاشت آکاسیا به نظافت مختصری نیاز دارد. میوه های آکاسیا لوبیا شکل و با بذرهای سیاه رنگ می باشند. میوه دهی بهاره بعد از خرداد و پاییزه بعد از آذر صورت میگیرد.

قیمت و خرید نهال آکاسیا برگ بیدی

یکی از محصولات نهالستان سبزینه نهال آکاسیا برگ بیدی است. قیمت نهال آکاسیا برگ بیدی بر اساس تعداد و اندازه نهال به شرح زیر می باشد. برای خرید نهال آکاسیا برگ بیدی با نهالستان سبزینه تماس بگیرید. قیمت های زیر مربوط به نهال یکساله در کیسه دوساله و با ارتفاع حدود یک متر هستند.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/nahales1/public_html/components/com_jshopping/templates/mytemplate/product/product_default.php on line 148
قیمت ها بر اساس تعداد:
از 50 اصله تا 3000 اصله: 7,500 تومان در هراصله
قیمت: 10,000 تومان
مقدار:
نظرات
برای این محصول یک نظر بدهید
نام
پست الکترونیکی
لطفا نظر بدهید
رتبه بندی برای محصولات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support