آکاسیا

رتبه بندی:

آکاسیا درخت یا درختچه ای خاردار است که دارای ریشه ای بسیار قوی در جذب آب و مقاوم به شرایط نا مساعد خاک می باشد. بلندی آکاسیا تا 10 متر نیز می رسد ولی اغلب دارای ارتفاع 4 الی 5 متر می باشد. حداکثر قطر تاج آن 10 الی 15 متر است. آکاسیا دارای انشعابات متعدد و کمی بالاتر از سطح خاک می باشد و اغلب به شکل درختی کوچک مشاهده می شود. آکاسیا جزء درختان همیشه سبز ست و خزان ندارد. این درخت (درختچه) مخصوص مناطق گرم است و برای کاشت در کمربند سبز، خیابان، وسط بلوار، پارک شهری و جنگلی مناسب است اما برای منازل و میدانها توصیه نمی شود.

آکاسیا دارای گل های زرد کروی و معطر است که به صورت خوشه مانند رشد می کنند. گلدهی از بهمن شروع شده و معمولا 80 الی 90 روز طول می کشد. زبور عسل به گرده آن علاقمند است و در طول گلهدی نیازی به نظافت محوطه کاشت نمی باشد. حساسیت زایی در آکاسیا مشاهده نشده است. میوه آکاسیا به صورت نیام است. زمان میده دهی 40 تا 50 روز از اوایل تابستان است. در این زمان به دلیل ریزش میوه ها، محوطه باید نظافت شود.

سطح سایه دهی و مقاومت آکاسیا

آکاسیا سطح سایه دهی گسترده ای ندارد زیرا برگ های آن ریز بوده و تراکم شاخه های آن کم است. مقاومت آکاسیا نسبت به کم آبی و شوری نسبتا زیاد است. در برابر بادها مقاومت خیلی زیادی دارد و در خاک های با حاصلخیزی کم رشد می کند. مقاومت زیادی در برابر آفات و امراض دارد.

قیمت و خرید نهال آکاسیا

یکی از محصولات نهالستان سبزینه نهال آکاسیا است. قیمت نهال آکاسیا بر اساس تعداد و اندازه نهال به شرح زیر می باشد. برای خرید نهال آکاسیا با نهالستان سبزینه تماس بگیرید. قیمت های زیر مربوط به نهال دوساله و با ارتفاع حدود یک متر هستند.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/nahales1/public_html/components/com_jshopping/templates/mytemplate/product/product_default.php on line 148
قیمت: 3,000 تومان
موجود نیست
نظرات
برای این محصول یک نظر بدهید
نام
پست الکترونیکی
لطفا نظر بدهید
رتبه بندی برای محصولات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support