مرجان

50,000 تومان

مرجان

مرجان جز گلهای همیشه سبز و گلدار است. این درختچه احتیاج به قیم و تکیه گاه دارد. دارای ساقه های علفی با قطر کمتر از 1 سانتی متر می باشد. ارتفاع آن بستگی به ارتفاع قیم دارد که حداکثر ارتفاعی که برای قیم می گیرند 2 متر می باشد. بدون قیم دارای رشد بوته ای می باشد. از سطح خاک  به صورت منشعب و چند شاخه شروع به رشد می کند و گیاه بدون قیم و به صورت افتاده بر روی زمین قرار دارد. مرجان گیاهی بدون سایه و تراکم شاخ و برگ آن بسته به نحوه تربیت آن متفاوت است. اگر بر روی قیم به شکل و حجم های مختلف هندسی درآید تراکم شاخ و برگ نسبتا خوب می باشد. در طول فصل گرما از تراکم برگها کم نمی شود. مقاومت مرجان پس از انتقال در برابر کم آبی کم و در برابر شوری آب خیلی کم است. نسبت به آفات و امراض مقاوم و توقع آنهادر رابطه با حاصلخیزی خاک زیاد است.

دارای گلهایی به رنگ قرمز است که در طول بهار بسیار پر گل است اما در تابستان به علت گرمای زیاد از مقدار گلها کاسته می شود. در پاییز گیاه تجدید برگ و گل می کند و در زمستان بر روی مرجان گل دیده می شود. در طی دوره گلدهی نیازی به نظافت محوطه نمی باشد. گیاه بدون خزان می باشد اما در فصل گرما مقداری از برگها سوخته و می ریزند. مرجان مخصوص مناطق معتدل گرم و با رطوبت بالا می باشد.

به غیر از پارک های جنگلی در منازل، پارکها، میدانها و زیر درختها، کنار خیابان و پارکها همراه با سایر گلهای زینتی بصورت ترکیبی کاشته می شود. برای پرکردن سطح سراشیبی ملایم گزینه بسیار مناسبی می باشد. مرجان به سادگی تکثیر می شود. از طریق خواباندن و تقسیم گیاه ایجاد شده و از رشد جوانه های تکثیر می شود. خوابانبدن را می توان در هر زمانی انجام داد تا گیاه تولید ریشه کند اما قطع و انتقال آن به خزانه معمولا در بهمن و اسفند صورت می گیرد و پس از یکسال آنرا به محل اصلی انتقال می دهند. توسط قله ساقه علفی آن نیز ازدیاد می یابد. یکدسته ساقه را در ماسه مرطوب کاشته ریشه دار که شد انتقال می دهند. گیاه مرجان زینتی است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مرجان”