پرتقال والنسیا

120,000 تومان

خرید نهال پرتقال والنسیا از معتبرترین نهالستان مرکبات دزفول بدون هیچ واسطه ای به صورت مستقیم یکی از مواردی است که خریداران نهال پرتقال والنسیا با آن روبرو هستند که این نهالستان با ارسال نهال والنسیا با کیفیت و استاندارد از طریق ماشین های باربری برای باغداران و مشتریان گرامی در سراسر کشور این مهم را فراهم نموده است. فروش نهال والنسیا در نهالستان همراه است با:

کیفیت تضمین شده نهال مرکبات، گواهی بهداشت و مجوز جهاد کشاورزی. نهال والنسیا زیر نظر مهندسین نهالستان و همچنین کلینیک گیاه پزشکی که باعث دقت بیشتر در تولید نهال مرکبات  و نهال پرتقال والنسیا با کیفیت تر و عرضه نهال آن می گردد.

نهال فروشی زادعلی با تولید و اصلاح نهال والنسیا دیررس ارقام پر محصول و نهال تجاری و سودآور  پرتقال والنسیا در ایران آمادگی خود را در زمینه ثبت سفارش نهال و ارسال نهال مرکبات به باغداران و خریداران نهال در تمامی شهر های ایران که امکان کاشت پرتقال را دارند، اعلام می نماید.

خدمات مشاوره ای و توصیه های فنی برای خرید بهترین نهال مرکبات و رشد سریع نهال پرتقال والنسیا فقط برای خریداران نهال از این معترترین نهالستان مرکبات دزفول یعنی نهالستان زادعلی می باشد. نتیجه مطلوب در زمینه کاشت نهال والنسیا آموزش تخصصی کاشت و برداشت از باغ پرتقال والنسیا، هرس درخت مرکبات، سمپاشی مرکبات، پیوندزنی مرکبات و کاشت باغ مرکبات را با ما تجربه کنید تا پس از چندین سال مجبور به کاشت مجدد نهال مرکبات نشوید.

نهالستان زادعلی نسل سوم از تولید کنندگان نهال مرکبات در دزفول است و تجربه نیم قرن و تخصص فنی و دانش روز در زمینه تولید و فروش نهال پرتقال والنسیا را بکار برده ایم و آماده خدمات رسانی به خریداران هستیم. برای دانستن ارزش و قیمت نهال والنسیا و طریقه خرید نهال والنسیا خواهشمندیم با شماره تماس های موجود در وب سایت نهالستان در ارتباط باشید. جهت دیدن تمامی انواع ارقام نهال مرکبات میتوانید بر روی لیست نهال مرکبات بزنید.

تعداد نهال مورد نظر را انتخاب کنید:

پرتقال والنسیا

پرتقال سلطان مرکبات است. پرتقال درخت کوچک با برگ های همیشه سبز و گل های سفید دارد. پوست آن نارنجی رنگ و کمی ناصاف، مزه میوه پرتقال ترش و شیرین است و خوشمزه ترین آن زرد رنگ یا قرمز است. مغز میوه مصرف خوراکی دارد و پوست آن برای مربا و یا چاشنی مصرف دارد. پرتقال در مناطق شمال و جنوب ایران کاشته می شود. سرشار از ویتامینC و منبعی برای ویتامین B1 و اسید فولیک، کلسیم فیبر و پتاسیم است. پوست پرتقال در مواردی مغذی تر از خود پرتقال است. کارشناسان موسسه ملی سرطان امریکا معتقدند سرطان معده در امریکا کم است زیرا در تمام ماه های سال پرتقال و مرکبات مصرف می کنند. ویتامین C یکی از عوامل مهم مهارکننده سرطان است. پرتقال دارای مقداری جوهر زردک است که پس از خوردن، در کبد تبدیل به ویتامین A می شود. این جوهر در پرتقال خونی ( پرتقال تو سرخ) بیشتر است. پرتقال برای کودکان، افراد سالخورده و آنهایی که تازه از بستر بیماری برخواسته اند یک خوراکی ضروری است. بهتر است پرتقال را قبل از غذا بخورید تا معده بتواند به راحتی هضم کند. بی دلیل نیست که عادت بسیاری از غربی ها نوشیدن یک لیوان آب پرتقال در صبحانه است.

پرتقال والنسیا

پرتقال والنسیا از ارقام پرمحصول، دیررس است که هر ساله به بار می نشیند.. در شمال ایران به دلیل سرمای زمستان و مواجه شدن میوه­ های نارس با دمای زیر صفر، امکان بهره­ برداری مطلوب را ندارد. ولی در جنوب به خصوص در ناحیه جیرفت و شمال خوزستان عملکرد رضایت بخشی داشته است. روی درختان پرتقال والنسیا به ویژه در ماه­های اسفند تا خرداد، دو محصول قابل مشاهده است، که هم محصول سال قبل و هم میوه تازه تشکیل شده فصل جاری است. پرتقال والنسیا طی دوران زمستان با کاهش دمای هوا به رنگ زرد گرایش می­ یابد و مجدداً در خرداد از زردی به سبزی می­ گراید. میوه­ های سبز رنگ والنسیا با اتیلن (۲۰۰-۲۰ میکرولیتر در لیتر) ظرف مدت ۶۴-۲۴ ساعت به رنگ زرد برمی­گردد. میوه‌های این رقم خاصیت نگهداری بسیار خوبی هم روی درخت و هم در انبار دارند. والنسیا بیش از همه در معرض پدیده گرتنوله شدن قرار می‌گیرد. در این حالت کیسه‌های وزیکول بزرگ و سخت شده و رنگ آن سفید و کیفیت میوه کاهش می‌یابد که به دلیل زیاد باقی ماندن میوه روی درخت می‌باشد. از دیگر ارقام گروه پرتقال­های والنسیا می­ توان به دلتا، میدنایت، کمبل، اولیندا و فراست اشاره نمود. اندازه میوه والنسیا متوسط، گرد تخم‌مرغی، بدون بذر یا کم بذر (۶-۵ بذر)، نسبتاً پوست کلفت و سطحی صاف دارند. درختان والنسیا دارای تاجی قوی، عمودی، بزرگ و میزان محصول آن از ۴۰ تا ۶۰ تن در هکتار متغیر است. این پرتقال به دلیل داشتن آب فراوان، بوی مطبوع و اسید کم، مورد علاقه بسیاری از ایرانیان است.

پرتقال والنسیا در کنار پرتقال محلی تولید می شود. پرتقال والنسیا از لحاظ اندازه متوسط و کمی بزرگتر و کشیده تر از پرتقال محلی است. هسته های آن بسیار کمتر از پرتقال محلی است و میوه آن همانند پرتقال محلی آبدار است.اما نه به اندازه آن. آب پرتقال والنسیا کمتر از پرتقال محلی و بیشتر از پرتقال تامسون است. مزه آن شیرین آمیخته با ترشی است. زمان باردهی و برداشت این میوه از اوایل اسفند است و ممکن است تا آواخر اردیبهشت ادامه داشته باشد. زمان برداشت پرتقال والنسیا از لحاظ اقتصادی بسیار مهم است چرا که به بازارهای عید می رسد علاوه بر این در زمان گرم شدن که میوه های آبدار طرفداران زیادی دارد آماده ورود به بازار است. علاوه بر بازارهای داخلی برای صادرات مناسب است چرا که در ماه های فروردین و اردیبهشت بازار خالی از هرنوع مرکبات می باشد. برداشت در هنگام شکوفه دادن درختان پرتقال باعث آسیب دیدن و سقوط شکوفه ها  و کاهش تولید سال آینده می شود. نهال پرتقال والنسیا در نهالستان سبزینه دزفول با کیفیت عالی تولید می شود. اگر قصد احداث باغ و یا باغچه دارید جهت خرید پرتقال والنسیا و سایر مرکبات و مشاوره با ما تماس بگیرید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پرتقال والنسیا”