نارنج پیوندی و بذری

120,000 تومان

خرید نهال نارنج پیوندی و بذری از معتبرترین نهالستان مرکبات دزفول بدون هیچ واسطه ای به صورت مستقیم یکی از مواردی است که خریداران نهال نارنج پیوندی با آن روبرو هستند که این نهالستان با ارسال نهال نارنج با کیفیت و استاندارد از طریق ماشین های باربری برای باغداران و مشتریان گرامی در سراسر کشور این مهم را فراهم نموده است. فروش نهال نارنج پیوندی در نهالستان همراه است با:

کیفیت تضمین شده نهال مرکبات، گواهی بهداشت و مجوز جهاد کشاورزی. نهال نارنج پیوندی زیر نظر مهندسین نهالستان و همچنین کلینیک گیاه پزشکی که باعث دقت بیشتر در تولید نهال مرکبات  و نهال نارنج پیوندی با کیفیت تر و عرضه نهال آن می گردد.

نهال فروشی زادعلی با تولید و اصلاح نهال نارنج پیوندی پر محصول و نهال تجاری و سودآور  نارنج پیوندی در ایران آمادگی خود را در زمینه ثبت سفارش نهال و ارسال نهال مرکبات به باغداران و خریداران نهال در تمامی شهر های ایران که امکان کاشت نارنج بذری و پیوندی را دارند، اعلام می نماید.

خدمات مشاوره ای و توصیه های فنی  رایگان فقط برای خرید بهترین نهال مرکبات و رشد سریع نهال نارنج پیوندی فقط برای خریداران نهال از معترترین نهالستان مرکبات دزفول یعنی نهالستان زادعلی می باشد. نتیجه مطلوب در زمینه کاشت نهال نارنج پیوندی، آموزش تخصصی کاشت و برداشت از باغ نارنج، نارنجستان، هرس درخت مرکبات، سمپاشی مرکبات، پیوندزنی مرکبات و کاشت باغ مرکبات را با ما تجربه کنید تا پس از چندین سال مجبور به کاشت مجدد نهال نارنج نشوید.

نهالستان زادعلی نسل سوم از تولید کنندگان نهال مرکبات در دزفول است و تجربه نیم قرن و تخصص فنی و دانش روز در زمینه تولید و فروش نهال نارنج را بکار برده ایم و آماده خدمات رسانی به خریداران هستیم. برای دانستن ارزش و قیمت نهال نارنج و طریقه خرید نهال نارنج پیوندی خواهشمندیم با شماره تماس های موجود در وب سایت نهالستان در ارتباط باشید. جهت دیدن تمامی انواع ارقام نهال مرکبات میتوانید بر روی لیست نهال مرکبات بزنید.

تعداد نهال مورد نظر را انتخاب کنید: (قیمت زیر مربوط به نهال پیوندی نارنج است، نهال بذری ارزانتر است.)

نارنج

مرکز و خاستگاه اصلی مرکبات را حوزه هند شرقی و شبه جزیره هندو چین می دانند. نارنج درختانی با ارتفاع 6 الی 15 متر همیشه سبز و اغلب شاخه ها خاردار می باشند. در پارکها و باغها کاشته می شوندو در مناطق سرد در زمستانها باید به مکان گرم منتقل شوند. البته به شرطی که در گلدان کاشته شوند. در اقلیم مدیترانه ای و در هوای آزاد کشت می شوند.

نارنج از روی گلهای بسیار معطر و تعداد پرچم و دندانه های ریز پهنک و گوشواره ها که در اغلب برگها دلی شکل است و گیاه از شکل میوه آن قابل تشخیص است. در حال حاضر درختان نارنجی با ارتفاع 6 متر و قطر ساقه 20 تا 25 سانتیمتر در خوزستان وجود دارند. نارنج به علت رشد ریشه ای خوب و سازگاری بیشتر ریشه آن با خاکهای این منطقه و مقاومت زیاد آن به آفت گموز و رشد خوب آن به عنوان پایه برای مرکبات دیگر توصیه می شود.

نارنج دارای یک تنه اصلی می باشد که پس از ارتفاع خاصی از سطح زمین بسته به سن درخت تشکیل تاج می دهد. سطح سایه دهی نسبتا خوب و تراکم شاخ و برگ در آن زیاد و سایه پر و خوبی جهت پوشش و جلوگیری از تبخیر دارد.

مقاومت آن نسبت به کم آبی کم است و نسبت به شوری خاک و آب خیلی کم است. در میلی موز EC=1  حد آستانه افت عملکرد آغاز می شود. ولی رشد سبزینگی گیاه و طراوت آن تا میلی موز EC= 4-5  خوب می باشد. مقاومت به آفات و امراض زیاد و در کنه نباتی و پروانه مرکبات از آفات آن محسوب می شود.  در مقابل باد مقاومت آن خوب و توقع آن در رابطه با حاصلخیزی خاک نسبتا زیاد است. درخت در هوای کمتر از +4 درجه سانتیگراد صدمه می بیند( میوه آن) دمای اپتیمم برای رشد مرکبات 12 تا 37 درجه سانتیگراد می باشد . بخاطر رشد زیاد آن مقاومت نارنج به سرما بیشتر از سایر مرکبات است.

گلهای نارنج بسیار معطر و سفید رنگ هستند و دوره گلدهی یکبار در سال و به مدت 30 تا 40 روز است که این دوره بسته به طولانی یا کوتاه بودن فصل سرما معمولا از نیمه دوم اسفند تا آخر فروردین ماه می باشد. بدین ترتیب به مقدار کمی به نظافت محوطه نیاز است. دوره میوه دهی این درختان از پاییز به بعد می باشد که بسته به زودرسی یا دیررسی واریته ممکن است تا سال بعد و شروع گلدهی بعدی میوه ها روی درخت باقی می مانند مثل پرتقال والنسییا در این دوره به نظافت محوطه به دلیل برگریزی نیاز می باشد.

نارنج گیاهی همیشه سبز است ولی جایگزین برگ دارد. یعنی برگهای پیر پس از 12 الی 14 ماه از سن آنها کم کم ریزش نموده و برگهای جدید جای آن را می گیرند. در طی این مدت به مقدار کمی به نظافت محوطه نیاز می باشد. این درختان مخصوص نواحی گرم و نیمه گرم می باشند و مناطق گرمسیری که اراضی نسبتا حاصلخیز و بدون شوری و با زهکشی خوب دارند قابل کشت است.

این درخت برای کشت در پترکهای جنگلی و احداث کمربند سبزنامناسب و لی برای کاشت در کنار خیابان وسط بلوار و میدان مناسب تا عالی و برای کاشت در منازل عالی است.

تکثیر نارنج توسط بذر و پیوند انجام می شود. بذر نارنج را در بهمن در خزانه اولیه کاشته و بعد از آنکه طول نهال ها به حدود 25 سانتیمتر رسید آنها را از خزانه خارج کرده و در خزانه انتظار می کارند. نهال های بیمار و ضعیف در این انتقال حذف می شوند. پس از یکسال تا دو سال می توان اقدام به پیوند زدن آنها با سایر مرکبات و یا خود نارنج نمود. زمان پیوند ابتدای بهار و پاییز است. پیوند پاییز بهتر است. پس از گذشت مدتی از زمان پیوند گیاه را به محل اصلی منتقل می کنند. بطور متوسط از زمان کاشت تا انتقال به زمین اصلی و یا باغ مرکبات 3 سال طول می کشد. تکثیر این درخت در کیسه های پلاستیکی باعث پیچیدگی ریشه شده و در محل طوقه گره تولید می شود که این گره باعث مرگ گیاه می شود.

به عنوان درختان زینتی کاشته می شوند و میوه آن مصرف خوراکی دارد و از شکوفه های آن عرق بهار نارنج تهیه می شود که آرام بخش است و دم کرده آن نیز آرامش بخش است. پوست آن مصرف پزشکی دارد و دانه آن ادرار آور است. از میوه های کوچک سبز رنگ و گلها روغنی به نام پتی گرن تهیه می کنند. نارنج بطور وسیعی بعنوان پایه برای پیوند سایر مرکبات شیرین مورد استفاده قرار می گیرد. میوه و برگ های نارنج کف تولید می کنند و در ترکیب صابون ها مفید واقع می شوند. چوب محکم و سفید رنگ نارنج در صنایع چوبی نیز کاربرد داشته در رایحه درمانی، روغن های ضروری نارنج برای پوست و تقویت تنفس استفاده می گردد. از این شکوفه ها مربای لذیذی تهیه می‌شود که خواص مفید شکوفه را دارد. شکوفه نارنج طبیعت گرم و خشک داشته و بوییدن آن شادی آور، تقویت کننده مغز و از بین برنده آبریزش بینی است. نارنج در رفع اختلالات عصبي و درمان تپش قلب موثر می باشد. بهار نارنج در عطر سازي ،ساختن اسانس و تهيه مربا ، كاربرد دارد. از آب نارنج برای خوشبو کردن و بهبود طعم غذا استفاده می‌شود. درخت نارنج مادر مرکبات است و پایه بسیار خوبی جهت پیوند شاخه‌های نارنگی و یا پرتقال است.

نهال نارنج پیوندی در نهالستان سبزینه دزفول با کیفیت عالی تولید می شود. اگر قصد احداث باغ نارنج دارید، جهت خرید نهال نارنج و سایر مرکبات و مشاوره با ما تماس بگیرید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نارنج پیوندی و بذری”