بالنگ

120,000 تومان

خرید نهال بالنگ یا ترنج از معتبرترین نهالستان مرکبات دزفول بدون هیچ واسطه ای به صورت مستقیم یکی از مواردی است که خریداران نهال بالنگ با آن روبرو هستند که این نهالستان با ارسال نهال بالنگ با کیفیت و استاندارد از طریق ماشین های باربری برای باغداران و مشتریان گرامی در سراسر کشور این مهم را فراهم نموده است. فروش نهال بالنگ در نهالستان همراه است با:

با کیفیت ضمین شده نهال مرکبات، گواهی بهداشت و مجوز جهاد کشاورزی. نهال بالنگ زیر نظر مهندسین نهالستان و همچنین کلینیک گیاه پزشکی که باعث دقت بیشتر در تولید نهال مرکبات  و نهال بالنگ با کیفیت تر و عرضه نهال آن می گردد.

نهال فروشی زادعلی با تولید و اصلاح نهال بالنگ ارقام پر محصول و نهال تجاری و سودآور  بالنگ در ایران آمادگی خود را در زمینه ثبت سفارش نهال و ارسال نهال مرکبات به باغداران و خریداران نهال در تمامی شهر های ایران اعلام می نماید.

خدمات مشاوره ای و توصیه های فنی برای خرید بهترین نهال مرکبات و رشد سریع نهال بالنگ فقط برای خریداران نهال از این معترترین نهالستان مرکبات دزفول یعنی نهالستان زادعلی می باشد. نتیجه مطلوب در زمینه کاشت نهال بالنگ آموزش تخصصی کاشت و برداشت از باغ بالنگ، هرس درخت مرکبات، سمپاشی مرکبات، پیوندزنی مرکبات و کاشت باغ مرکبات را با ما تجربه کنید تا پس از 5 سال مجبور با کاشت مجدد نهال مرکبات و بالنگ نشوید.

نهالستان زادعلی نسل سوم از تولید کنندگان نهال مرکبات در دزفول است و تجربه نیم قرن و تخصص فنی و دانش روز در زمینه تولید و فروش نهال بالنگ را بکار برده ایم و آماده خدمات رسانی به خریداران هستیم. برای دانستن ارزش و قیمت نهال بالنگ و طریقه خرید نهال بالنگ خواهشمندیم با شماره تماس های موجود در وب سایت نهالستان در ارتباط باشید. جهت دیدن تمامی انواع ارقام نهال مرکبات میتوانید بر روی لیست نهال مرکبات بزنید.

تعداد نهال مورد نظر را انتخاب کنید:

بالنگ

بالنگ در زبان محلی دزفول دَ َ َبَه (daaba)  و عباس قلی خان نامیده می شود. درختانی به ارتفاع 2 تا 5 متر هستند. برگ های آن تخم مرغی با دندانه های کناری، دمبرگ غیر پهن ولی با بال در کنار هستند. سیستم ریشه ای بالنگ یا ترنج مانند نارنج است. اصل بالنگ از ایران بوده و از اینجا به اروپا رفته است. بالنگ دارای یک ساقه اصلی بوده که بعد از ارتفاع 1 متری تشکیل تاج می دهد. تاج بالنگ مانند سایر مرکبات نامنظم است. تاج بالنگ غیر متراکم و پراکنده و سطح سایه دهی آن کم می باشد. بالنگ نسبت به کم آبی مقاومت کمی دارد و در برابر شوری آب مقاومت آنها خیلی کم است. در برابر آفات و امراض مقاومت متوسطی دارد. در برابر باد مقاومت زیادی دارد و توقع بالنگ از حاصلخیزی خاک زیاد است.

بالنگ دارای گلهای معطر و سفید است و تعداد پرچم گل آن 30 تا 40 عدد است. دوره گلدهی یکبار در سال و به مدت 30 تا 40  روز از اواخر اسفند ماه است که نیازی به نظافت محوطه نیست. میوه بالنگ تخم مرغی یا گرد و به رنگ زرد . پوست میوه ضخیم، ناصاف و معطر و گوشت میوه سفید و کمی ترش است. میوه مدت زیادی روی درخت باقی می ماند. بالنگ( ترنج) مانند سایر مرکبات بدون خزان است ولی دارای جایگزینی برگ هاست و دارای خزان پوشیده است. بنابراین به مقدار کم نظافت محوطه کاشت لازم است.

بالنگ با مناطق گرم و نیمه گرم سازش یافته و در کشورهای گرم و معتدل و در هوای آزاد کاشته می شود. به درجه حرارت کمتر از 7 درجه حساس است لذا در مناطق سرد و کوهستانی کشت نمی شود و یا در گلدانهایی با قابلیت جابجایی کاشته می شود تا در موقع سرد شدن هوا به محیط گلخانه منتقل شود. کاشت بالنگ فقط برای منازل و ایجاد و احداث باغ بالنگ توصیه می شود. تکثیر بالنگ مانند تکثیر پرتقال است. بالنگ به صورت زینتی کاشته می شود. از چوب بالنگ مانند پرتقال در تهیه ذغال استفاده می شود. میوه بالنگ به صورت مربا بالنگ و یا تازه مصرف می شود.

نهال بالنگ پیوندی همانند سایر مرکبات در نهالستان زادعلی می شود. بالنگ به دلیل شکل ظاهری که دارد با سایر مرکبات متفاوت است. اگر می خواهید باغ مرکبات بزنید، نهال بالنگ را فراموش نکنید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بالنگ”