دارایی

500,000 تومان

دارایی

دارایی گیاهی به صورت درختچه ای با برگهای براق و زیبا بصورت متقابل، ارتفاع آن بستگی به هرس دارد و در حالت طبیعی بیشتر از 2 متر نمی باشد. با هرس سعی می شود پایین از افق دید یعنی کمتر از 1.5 متر نگهداری شود. شکل دارایی با توجه به نوع هرس نتفاوت است ولی اغلب کروی یا بیضوی و یا حالت فنجانی دارد. دارایی برای سایه دهی کاشته نمی شود و کلا سطح سایه دهی آن کم می باشد. در صورت هرس کردن شاخ و برگ خوب و متراکمی خواهد داشت اما در حالت طبیعی و بدون هرس تراکم شاخ و برگ آن کم است. دارایی همیشه سبز است و خزان ندارد. مخصوص مناطق گرمسیری و مرطوب می باشد و از هندوستان آورده شده است.

دارایی مقاومت متوسطی به کم آبی و شوری آب دارد. مقاومت دارایی در برابر آفات و امراض زیاد است و توقع زیادی از حاصلخیزی خاک دارد. به گرمای شدید و تابش نور شدید آفتاب سازگار است. گلهای دارایی بسیار زیباست. دو دوره گلدهی بهاره و پاییزه دارد. در بهار از فروردین به بعد تا مرداد دوره گلدهی ادامه دارد. تعداد گلها در بوته های هرس شده کمتر خواهد شد. در دوره گلدهی نیازی به نظافت محوطه کاشت نمی باشد. میوه های دارائی به رنگ نارنجی دیده می شوند.

دارایی برای کاشت در کنار خیابان، وسط بلوار و منازل مناسب است و برای میدانها و پارکهای شهری و اماکن عمومی کاشت داریی عالی است اما برای کاشت در پارک های جنگلی و کمربند سبز توصیه نمی شود. دارایی را می توان به صورت زینتی  و تکی و یا همراه با سایر درختچه ها مانند تکوما، ختمی چینی، انار و سرو خمره ای کاشت.

تکثیر داریی

تکثیر دارایی توسط قلمه و بذر انجام می شود. فصل تکثیر از بهمن تا فروردین است. پس از یکساله شدن قلمه های کاشته شده در نهالستان، به محل اصلی کاشت و یا دو ماه پس از کاشت به گلدان های پلاستیکی منتقل می کنند. تکثیر داریی ساده است و موفقیت آن زیاد است. با وجود آنکه در خوزستان و مناطق گرمسیری رشد خوبی دارد و کاملا سازگار است، توسعه چندانی پیدا نکرده است.

قیمت فروش نهال دارایی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دارایی”