بنجامین

50,000 تومان

بنجامین

فیکوس بنجامین یا بنجامین انجیری (نام علمی: Ficus benjamina) گونه‌ای گیاه گلدار است که در راسته گل‌سرخ‌سانان قرار دارد. اصالت اصلی این گیاه جنگل‌های استوایی آسیا به ویژه هندوستان است. فیکوس بنجامین یکی از گیاهان آپارتمانی در سازش با محیط مکان‌های سرپوشیده است. این گیاه برگ‌های سبز روشن و بیضی شکل و نوک تیز و شاخه‌های دارای خاصیت ارتجاعی و آویزان دارد. ارتفاع این درخت در هوای آزاد به ۵ متر می‌رسد. نسبت به کم آبی به خصوص در هوای سرد حساس است و به خزان برگ‌ها مبتلا می‌گردد، نور باید کافی ولی غیر مستقیم باشد. فیکوس بنجامین را می‌توان از میانه بهار تا اوایل تابستان تکثیر کرد. برای تکثیر قلمه انتهایی ساقه را به طول ۸ تا ۱۰ سانتیمتر با قیچی باغبانی جدا کرده و در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببرید و تک تک در گلدانی با قطر دهانه ۶ سانتیمتر، حاوی کمپوست مخصوص بذر و قلمه قرار می‌دهند و با کیسه پلاستیکی می‌پوشانند. این در صورتی است که محیط خیلی خشک باشد. افتادن ناگهانی برگ، علامتی برای روبه نابودی رفتن یا و اشکالی در عمل تکثیر است. اگر ریشه دهی سالم و مناسب انجام شد، قلمه‌ها را در گلدانی با قطر دهانه ۱۱ تا ۱۳ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت می‌کارند.

بنجامین یکی از موفق ترین و زیباترین گیاه های آپارتمانی در سازش با محیط مکان های سرپوشیده است. بنجامین انواع مختلفی دارد. بنجامین سبز، بلک و ابلق با برگهای سبز و کرمی یا سفید در نهالستان سبزینه تولید می شود. گیاهان جوان تر احتیاج به قیم دارند. بنجامین ابلق ارتجاع پذیری و آویزان بودن بیشتر و توسعه ریشه در آنها کمتر از بنجامین سبز رنگ است. به همین علت بنجامین ابلق ها را همیشه روی بنجامین سبزها پیوند می زنند. برگ ها هنگام سبز شدن در جواني به رنگ سبز روشن بوده و به مرور به رنگ سبز تيره در مي آيند. اين درختچه زيبا سالها عمر مي کند و براي نگهداري در آپارتمانها کاملاً مناسب است.

بنجامین از خانواده Moraceae می‌باشد. این جنس ۸۰۰ گونه از گیاهان خزان کننده وهمیشه سبز به شکل درخت، درختچه و بالارونده دارد. ارتفاع آن در طبیعت حدود ۲ متر است. شاخه ها حالت آبشاری و برگ های آن به شکل بیضوی و نوک تیز می باشند. خاک جنگلی یا مخلوطی از خاک برگ ، خاک معمولی و ماسه برای فیکوس مناسب است. آبیاری زیاد از حد و باتلاقی شدن خاک، باعث زرد شدن برگ ها و ریزش آنها می شود.

 قیمت فروش نهال بنجامین

یکی از محصولات نهالستان سبزینه نهال بنجامین در رنگ های سبز، بلک و ابلق است. قیمت نهال بنجامین  بر اساس تعداد به شرح زیر می باشد. برای خرید نهال بنجامین سبز، بنجامین بلک و بنجامین ابلق با نهالستان سبزینه تماس بگیرید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بنجامین”