پیچ اناری

رتبه بندی:

پیچ اناری گیاهی است بالارونده که تا ارتفاع 7 الی 8 متر رشد می کند. پیچ اناری با کمک ریشه های نابجا یا پیچک ها که منشا آنها برگ است از قیم خود بالا می رود. برگها بدون گوشواره، ساده یا مرکب از برگچه های شانه ای یا انگشتی می باشند. پیچ اناری فاقد ساقه اصلی است و به صورت پیچک و بالارونده رشد می کند. اگر برگ ها به حال خود رها شوند و بطور طبیعی رشد کنند، بعد از رسیدن به ارتفاع 2 الی 3 متری آویزان شده و شاخه ها را می پوشانند. اما اگر فقط به صورت بالارونده تربیت و هرس شوند، نمی توانند ساقه های باقیمنده از سال قبل را بپوشانند.

سایه دهی پیچ اناری به نحوه تربیت و هرس آن بستگی دارد. می توان آن را به عنوان پوشش و ایجاد سایبان بکاربرد. که در اینصورت دارای سطح سایه دهی خوبی خواهد بود. بهتر است با کنترل ارتفاع نسبت به ایجاد پنجه های بیشتر اقدام نمود. در اینصورت سایه دهی و شکل ظاهری جالب و پرپشتی ایجاد می شود. مقاومت کمی در برابر شوری و کم آبی دارد. در برابر آفات و امراض تا حدی مقاوم است. در برابر باد مقاوم بوده و باید در خاک های حاصلخیز کاشته شود. در اواخر پاییز به مدت 40 الی 50 روز دچار خزان شده و به میزان زیادی به نظافت محوطه کاشت پیچ اناری نیاز است. محل رشد و نمو پیچ اناری آب و هوای گرم است و خود را با هوای گرم سازگار می نماید. تکثیر پیچ اناری با استفاده از بذر، قلمه ساقه و قلمه ریشه است. در اسفند بذر در خزانه کاشته می شود و پس از 12 ماه آماده انتقال به زمین اصلی می باشد. پیچ اناری برای کاشت در منازل، میدان ها، پارک های شهری و وسط بلوار به شرط خاک مساعد و تراکم گل های زینتی دیگر مناسب می باشد. اما برای کاشت در کنار خیابان ها، پارک های جنگلی و کمربند سبز توصیه نمی شود. در صورت ترکیب با دیگر پیچک ها مانند گل کاغذی بسیار زیبا خواهد شد.

گلدهی و میوه

گلهای پیچ اناری به رنگ قرمز و بسیار شبیه به گل انار می باشند. دوره گلدهی دو بار در سال در بهار و پاییز و در هر دوره در حدود 1.5 الی 2 ماه، بسته به شرایط آب و هوا طول می کشد. در پاییز دوران گلدهی به علت سرما محدودتر است. گاهی گلدهی تا تابستان نیز ادامه پیدا می کند. در دوران گلدهی نیازی به نظافت اضافه برای محیط کاشت پیچ اناری نمی باشد. دوران میوه دهی در تابستان از تیر و مرداد به بعد می باشد. میوه دهی پاییزه در آذر ماه صورت میگیرد. اما میوه های تابستانه بزرگتر و کشیده تر از میوه های پاییزه هستند. میوه آن به صورت کپسول است.

تکثیر پیچ اناری بسیار مشکل است. اما نهالستان سبزینه تولید نهال پیچ اناری در صورت تقاضا می باشد.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/nahales1/public_html/components/com_jshopping/templates/mytemplate/product/product_default.php on line 148
قیمت: 0 تومان
موجود نیست
نظرات
نهالستان سبزینه, 2016.08.19
ممکنه عوامل زیادی داشته باشه اما به صورت کلی پیچ اناری فقط در شرایط گرم و مرطوب گلدهی دارد
گلریز دولتشاهی, 2016.08.14
با تشکر از اطلاعاتی که داده بودید سوالی در مورد نهال پیچ اناری خودم دارم . میخواستم بدونم چرا نهال من اصلا به گل ننشسته البته همونطور که گفتم هنوز نهالی تازه میباشد ولی آیا دلیلش همین میباشد؟؟ لطفا راهنماییم بفرمایید.
برای این محصول یک نظر بدهید
نام
پست الکترونیکی
لطفا نظر بدهید
رتبه بندی برای محصولات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support