محبوبه شب

رتبه بندی:

درختچه ای است که در مناطق مناسب کاشت آن تا 2 متر ارتفاع دارد. برگهای آن ساده و کشیده است. معمولا کوتاه نگه داشته می شود  و پوشش ایجاد شده توسط این گیاه می تواند دایره ای به قطر 3 متر را بپوشاند. محبوبه شب فاقد شاخه اصلی و به صورت درختچه ای با شاخه های متعدد می باشد.

محبوبه شب دارای تراکم شاخ و برگ مناسبی می باشد و در تابستان به دلیل وزش بادهای خشک و گرم برگها ریزش کرده و از تراکم آنها کاسته می شود. کاشت این بوته زینتی صرفا بخاطر عطر گلهای آن می باشد.

مقاومت آن نسبت به کم آبی و شوری کم است اما در مقابل آفات و امراض همینطور باد مقاوم است. اگر ارتفاع محبوبه شب به بیشتر از 2 متر برسد به تکیه گاه نیاز دارد. نسبت به سرما حساس بوده لذا در مناطق سردسیر به هنگام زمستان به گلخانه منتقل می شود. محبوبه شب دارای دو دوره گلدهی است. در در فصل پاییز از مهر به بعد و در بهار از نیمه اردیبهشت شروع به گلدهی می کند.  محبوبه شب میوه دهی ندارد.

این گیاه همیشه سبز و بدون خزان است اما چنانچه سرما تدریجی و برای مدت طولانی ادامه یابد برگها خزان می کنند و از طرفی در تابستان در اثر وزش بادهای گرم و کم آبی نوک سرشاخه ها می خشکند. محبوبه شب مخصوص مناطق گرم و مرطوب است.

محبوبه شب برای کاشت در کنار خیابانها، پارکهای جنگلی و احداث کمربند سبز نامناسب و در وسط بلوارها پارکهای شهری و میدانهامناسب و در منازل و اماکن عمومی که در موقع شب مردم تجمع می کنند مانند تالارها عالی می باشد. در پارکها و میدانها به دلیل جمعیت بالا و حساسیتی که عطر این گل ایجاد می کند باید تراکم گیاه و فاصله  بوته ها از یکدیگر رعایت شود.

تکثیر محبوبه شب توسط قلمه و در خزانه صورت می گیرد. کشت قلمه در اسفند ماه صورت گرفته و پس از گذشت یکسال به محل اصلی منتقل می شوند. گاهی به منظور شکل دادن به بوته از محل کاشت خزانه به خزانه انتظار انتقال داده می شوند. در کل این گیاه زینتی بوده و از عطر و بوی آن استفاده می شود. قیمت نهال محبوبه شب به شرح زیر است:


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/nahales1/public_html/components/com_jshopping/templates/mytemplate/product/product_default.php on line 148
قیمت: 10,000 تومان
مقدار:
نظرات
برای این محصول یک نظر بدهید
نام
پست الکترونیکی
لطفا نظر بدهید
رتبه بندی برای محصولات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support